שנה למותו של הקופירייטר האגדי דייויד אבוט

17.05.2015

מה יש במודעות של האקונומיסט שהופך אותן למקור השראה עבור דורות של אנשי פרסום? איך קרה שסדרת מודעות מינימליסטיות המכילות בדרך כלל שורת קופי קצרה, בדפוס לבן על רקע אדום, יוצרת אימפקט שמהדהד עד היום? ניתוח מחודש של המודעה המפורסמת ביותר בסדרה – מודעת “אני אף פעם לא קורא את האקונומיסט”, מדגים כיצד מסתובבים גלגלי more »

פיצוח בריף באחד עשר שלבים

06.08.2014

10,000! חישוב מהיר הראה שמספר הבריפים עימם התמודדתי בכעשרים שנות נסיון בעולם הפרסום והמיתוג, עומד על כ-10,000. קשה לי להזכר מה היה הבריף הראשון שקיבלתי, אבל זכור לי בוודאות שמעולם לא נחשפתי לשיטת עבודה מסודרת לפתרון בריפים. וודאי שלא קיבלתי מסמך כתוב שניתן ללמוד ולהבין ממנו כיצד ניגשים לעבודה על בריף. אז אם אתם אנשי more »

יום שישי ה-13

12.06.2014

זה היה יום יפה. כשיצאתי מהבית לעבודה הייתי אופטימית אפילו השיער הסתדר נפלא וזה קורה לעיתים ממש רחוקות. בעצם, שום דבר שקרה בבוקר הנעים ההוא לא רמז על המשך היום… בצהריים קבלתי בריף חדש. מיד הוצאתי דף לבן, התלבטתי בין עט לעפרון, בסוף בחרתי בעט והתחלתי לחשוב, בידיעה שעוד מעט הדף יתמלא ברעיונות. זה לא more »

מילה על תקווה

01.05.2014

תקווה. מילה שהיא המנון, עם, אמונה, היסטוריה. מילה שיכולה לעמוד בפני עצמה, רק היא על דף לבן ולמלא אותו במשמעות. היא גם יכולה להיות חלק מסלוגן מאוד ממלכתי או כזה אופטימי ומרגש. תקווה היא גם אישה. מכירים אותה? יכול להיות שיש הרבה מילים כאלה, הרי יכולתי לכתוב כמעט את אותו הדבר על אהבה. שירים רבים more »

שוויון בנטל השלמות

06.03.2014

להיות החברה המושלמת, להיות הכלה המושלמת, האימא המושלמת, אשת קריירה מהוללת, בת הזוג המושלמת: קשובה, דואגת ודוחפת קדימה. מה נשאר, אה כן, להתגאות בגזרה המושלמת. גם אם אנחנו לא תמיד מצליחות, נשים רבות חיות תחת נטל השאיפה לשלמות. לעומת זאת הגברים, פחות. לדעתי, השאיפה לשלמות לא מאוד מדאיגה את המין הגברי, לפחות לא בצורה הוליסטית הנוגעת more »

הצבע של 2014

31.12.2013

כמדי שנה, הכריזה לאחרונה חברת פנטון על ‘צבע השנה’ לקראת השנה החדשה. לשנת 2014 נבחר צבע סגלגל Radiant Orchid 18-3224. לדברי חברת פנטון:  “Radiant Orchid blooms with confidence and magical warmth that intrigues the eye and sparks the imagination. It is an expressive, creative and embracing purple—one that draws you in with its beguiling charm. A more »

הפרסום מת?

12.08.2012

ביום העצמאות האחרון, מאמר בכלכליסט השווה בין הפרסום הישראלי העכשווי לבין פרסומות משנות הששים והשבעים של המאה הקודמת. הדבר הזכיר לי את הרגשות שלי כלפי עולם הפרסום, עולם בו ביליתי שנים רבות: אני אוהב את הפרסום, אני לא אוהב את הנוהגים והנהלים שלו. המאמר השווה בין הפרסומות העכשוויות לשלושה מותגים ידועים, לבין פרסומות מלפני 40 more »

מדד המותגים “לצדי הדרך”

29.03.2012

על מנת ללמוד על מעמדם העדכני של מותגים שונים, היינו פונים בדרך כלל למקורות רשמיים כגון מדד ה-Brand Index של חברת פיוצ’ר ברנד / מדד ה-Best Global Brands של אינטרברנד, אשר מדרג את שווי המותגים הגלובליים / מדד המותגים של גלובס. אולם, לפעמים אפשר לרכוש תובנה בנושא על ידי כך, שפשוט נעיף מבט בזבל השוכב more »